Broń dla cywilów

Forum traktujące o broni przeznaczonej dla cywilów

Forum Broń dla cywilów Strona Główna -> prawo o broni -> Jakie jest, jakie powinno.
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 

Czy sądzisz, że prawo o broni kraju p. jest prawidłowe?
Tak
0%
 0%  [ 0 ]
raczej tak
0%
 0%  [ 0 ]
raczej nie
33%
 33%  [ 1 ]
kategorycznie nie
66%
 66%  [ 2 ]
nie mam zdania
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 3

Jakie jest, jakie powinno.
PostWysłany: Nie 18:19, 17 Gru 2006
Rusznikarz
Administrator
Administrator

 
Dołączył: 22 Paź 2006
Posty: 175
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

O ile inne tematy nie wymagały niczego to tutaj z powodu kontrowersyjności muszę uprzedzić iż jest to jedyni prywatan dyskusja użytkowników i w żadnym wypadku nie wolno obrazac państwa, jerdnak podejrzewam iż sugerowanie pewnych niepoprawnoisci będzie konieczne. Niestety prawo kraju p. dop broni jest dość niedopracowane, p;rzede wszystkim w wielu miejscahc sprzeczne (np. pozwolenia na gaz pieprzowy) z ostatnimi ustawami. Proszę o wyrażanie (kulturalnych) opinii na ten niezwykle wątły temat.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Rusznikarz dnia Pon 16:09, 18 Gru 2006, w całości zmieniany 3 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Nie 23:45, 17 Gru 2006
kizio89
Posiadasz rewolwer odprzodowy
Posiadasz rewolwer odprzodowy

 
Dołączył: 25 Lis 2006
Posty: 149
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Myśle że w Polsce powinno się dozwolić bez specjalnych trudności na KBKs'y powtarzalne ( smaczkowity zamek 4 taktowy lub obrotowo ślizgowy ) oraz strzelby gładkolufowe z amunicją niepenetracyjną .
W moim zdaniu wydawanie pozwolenia na tego typu broń powinno się zamienić na kurs ( tj. kilka godzin ogólnej wiedzy z prawa etc .. ) oraz zaświadczeniu psychologa , powinno się zrezygnować z długich procedur .
uważam że broń powtarzalną wyprodukowaną przed 45 rokiem ( np. mosin , mauser 98k , mauser radom , etc ) powinno obowiązywać to samo prawo co do kbksów - krótkie przeszkolenia . Całkowicie należy uwolnić broń czarnoprochową ( także tą współczesną ) .


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Pon 15:47, 18 Gru 2006
Rusznikarz
Administrator
Administrator

 
Dołączył: 22 Paź 2006
Posty: 175
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

To znaczy zaproponowałbym jeszcze jedną broń, a minowicie karabiny z zamkiem dźwigniowym. Takiej broni nie da się wynieść poza teren preywatny z prostych przyczyn - broń jest za duża. Z kolei wytworzenie ,,obrzynka" również jest niemożliwe ze względu na długi magazynek podlufowy, ciągnący się przez calą długość lufy. Przede wszystkim procedury są niejasne, pozwalają na różne interpretacje, mnóstwo nakazów, zakzów, wymiary, daty wytworzenia etc. Czasami odczuwa sie wrażenie iż ma to zniechęcić ewen tuyalnych ubiegających się. Działania mające na celu zapobieganie wypadkom przez uniemożliwianie poiadania broni nie przynosi skutków. I tak najwiecej wypadków jest od potrąceń, kataklizmów. Starczy porównać starystyki w krajach z bardziej liberalnym systemem, ile jest potrąceń a ile wypadków z bronią. A przeciesz nie zabroni sie posiadania aut, gdyż są do przemieszczania się (gdyby strosować odpowiedni sposób myslenia to byłyby ,,bombą na kółkach"). Broń wytwarza u wielu ludzi niuepotrzebny strach, ponieważ została stworzona z pocżątku głownie do zabijania. Tutaj zasługę mają filmy, które mówią: ,,na strzelnice się chodzi po to aby sie przygotować do zabijania (koniecznie miny strzelających jakby własnie ich coś bolało, okropne, pełne neinawiści)" ,, Każdy doświadczony posiadacz i miłośnik broni trzyma broń załadowaną, niezabezpieczoną w szufladzie biurka bądź na stojaku niczym na ubrania" oraz najlepsze ,,Broń nie ma odrzutu, ma nieskończoną pojemność magazynka i smaonakierowywujące sie pociski, a każda kula niesie śmierć". Te 3 ,,wiekie prawdy" na ekranie bardzo łatwo niszczą racjonalizm i zdrowy rozsądek. ciężko wytłumaczyć, że broń to narzędzie, a każde nieodpowiednio użyte narzędzie moze doprowadzić do utraty życia bądź zdrowia. Na marginesie należy wspomnieć iz juest grupa osób, którzy fascynują sie bronią, a o zabijaniu wcale nie myślą, dal nich nie liczy się ,,czy przebije kamizelkę" tylko czy trafi w dziewiatke czy ósemkę (Wiem, że komentarz moze być śmieszny, ale konieczny chodzi o oznaczenia na tarczy, a nie o zęby) i czy nie będfize odskoków. Ja np. jestem taką osobą. I jestem pewien, ze nie jestem osamotniony w tym myśleniu.
Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Pon 18:14, 18 Gru 2006
cywil
Masz zwykłą wiatrówkę
Masz zwykłą wiatrówkę

 
Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 14
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

moim zdanie :
1. broń sportowa dostępna na zezwolenie od lat 16. Ale na zezwolenie i z opinią psychiatry lub psychologa i zgodą pełnoletnich opiekunów.

2. broń myśliwska od 18 na tej samej zasadzie co sportowa ale bez zgody pełnoletnich opiekunów.

3. broń do samoobrony dostępna dla wszystkich. W zalezności od wieku - wiekszy wybór. Od gazów i paralizatorów poprzez pistolety na gumowe kule aż do broni gładkolufowej tak jak to jest w USA.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Wto 20:51, 19 Gru 2006
Rusznikarz
Administrator
Administrator

 
Dołączył: 22 Paź 2006
Posty: 175
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Tak, mi starczyłyby kilka rzeczy:
- Brak głupich filmów, które uczą jak ,,,,,,odpowiednio używać broń. A potem jakijś idiota zastrzeli 16 osób i znowu zakaz dla wszystkich uczciwych obywateli. I brak propagandy mediów.
- Jeśli obywatel jest zdrowy psychicznie i ma odpowieni wiek należy mu broń wydać w odpowiednim czasie, aby zlikwidować sytuacje ,,otrzyma pan (i) pozwolenie za tydzień, a nie, za miesiac, albo...." i ,, Tak, w przyszłym tygodniu rozpatrzymy wniosek". Czyli w skrócie : nie wolno przeciągać tej procedury.
- Wprowadzenie sytemu wydawania pozwolenia w sklepie, aby nie tylko prawnicy i ci, których stać na prawników. Wtedy sprzedawca załatwi część procedury za nas i z pewnoscią, chcąc, aby jego sklep miał dobrą sławę postara się sprawę załatwić najbardziej profesjonalnie jak potrafi. A ułatwiona procedura zachęci uczciwych obywateli do posiadania broni.

Jeśli procedura będzie przebiegała według przynajmniej jednej z tych zasad to jestem pewien, strzelectwo sportowe i myślistwo rozpowszechni się w p. A takie rzeczy jak broń długa na rejestracje również będą świetne, o ile rejestracjii nie będzie wolno odmówić. Wszak ostatnio tyle ,,zmagań o proch czarny". (oczywiście tekst to tylko prywatna wypowiedź autora i nie można zadnej z tych zasad srosować do obecnie obwiązujacego prawa, niestety).


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Jakie jest, jakie powinno.
Forum Broń dla cywilów Strona Główna -> prawo o broni
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)  
Strona 1 z 1  

  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
Regulamin