Broń dla cywilów

Forum traktujące o broni przeznaczonej dla cywilów

Forum Broń dla cywilów Strona Główna -> prawo o broni -> coś sie ruszyło !!!!!!
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
coś sie ruszyło !!!!!!
PostWysłany: Pon 15:59, 19 Lis 2007
kizio89
Posiadasz rewolwer odprzodowy
Posiadasz rewolwer odprzodowy

 
Dołączył: 25 Lis 2006
Posty: 149
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Żądają, by broń palna była w każdym domu
"Polska": Zwolennicy posiadania przez obywateli broni palnej domagają się liberalizacji przepisów dotyczących wydawania na nią pozwoleń.
Podkreślają, że chodzi im tylko o możliwość używania jej w obronie rodziny i domu, przeciwko napastnikom, bez prawa noszenia w miejscach publicznych. Szukają poparcia wśród polityków. A ci - z PO - nie mówią "nie".

Na stronie internetowej [link widoczny dla zalogowanych] wydawca pisma o tym samym tytule zamieścił list otwarty do Komendy Głównej Policji. Jego prośbę o liberalizację przepisów popierają nie tylko fani broni palnej, członkowie klubów strzeleckich. Co najważniejsze, "za" są cytowani przez "Polskę" specjaliści od kryminalistyki. Skutki restrykcyjnej polityki regulującej dostęp do broni pokazują statystyki. Szeregi posiadaczy broni topnieją. Pod koniec 2004 r. było ich 29,5 tys., w połowie czerwca br. 23,3 tys. Przy staraniu się o pozwolenie na posiadanie broni dla obrony rodziny obowiązują takie same procedury - badania lekarskie i psychologiczne, wniosek z uzasadnieniem oraz egzamin - jak przy pozwoleniu na posługiwanie się bronią poza własnym mieszkaniem i posesją.

Zwolennicy złagodzenia przepisów mają koronny argument: statystyki pokazują, że w krajach, w których dostępu do broni nie chronią restrykcyjne przepisy, zmniejsza się przestępczość. Amerykański ekonomista John R. Lott ustalił w wyniku badań: "jednoprocentowy wzrost liczby właścicieli broni odpowiada 4,1-procentowemu spadkowi liczby przestępstw z użyciem przemocy".

W USA w tych stanach, gdzie prawo nie zezwala na noszenie broni, przestępstw z użyciem przemocy jest o 81 proc. więcej, a morderstw o 127 proc. więcej niż w stanach, gdzie prawo jest liberalne. W Szwajcarii (uzbrojona) na 100 tys. mieszkańców popełnianych jest 1,23 zabójstw, W Japonii (bez broni) - 1,20 zabójstw na 100 tys. mieszkańców, a w Anglii (prawo restrykcyjne) - 1,35 zabójstw.

Minister infrastruktury Cezary Grabarczyk (PO) uważa, że sprawa łatwiejszego dostępu do broni jest warta przeanalizowania. W podobnym tonie wypowiada się jego partyjny kolega Grzegorz Dolniak, wiceszef sejmowej komisji administracji i spraw wewnętrznych.

skopiowane z onet.pl

coś czuje że będziemy mieli kolejny kroczek do łatwiejszego dostepu do broni.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Pon 16:04, 19 Lis 2007
kizio89
Posiadasz rewolwer odprzodowy
Posiadasz rewolwer odprzodowy

 
Dołączył: 25 Lis 2006
Posty: 149
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Sob 14:23, 01 Gru 2007
Rusznikarz
Administrator
Administrator

 
Dołączył: 22 Paź 2006
Posty: 175
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Hmm, jak na p. warunki to jest to ogromny postęp. Dotąd nikt nie chciał się za to zabrać. no ale na onecie już widać kilkaset komentarzy osób, które są przekonane, iż nawet leciutkie zliberalizowanie to zaraz będzie latanie po ulicy każdego obywatela z wyrzutnią rakiet i strzelanie seriami (tak, wiem, że to niedorzeczne, gdyż wyrzutnie rakiet są bronią jednostrzałową, ale z pewnością wejścia bardziej liberalnej ustawy staną się one bronią automatyczną z nieskończoną ilością amunicjii, aby obywatele[a zwłaszcza dzieci] mogli jeszcze szybciej zrobić to czego pragną - czyli wyjść na ulicę i wybić pół miasta - kurcze, przecież to jest aż żałosne!). Acha, no i dzieci, które codziennie popełniają masowe samobójstwa używając broni tatusia. Albo niosa broń do szkoły, z jednego magazynka zabiją 50 osób (bo amunicja im się pomnoży, nie wierzycie, że cojś takiego może się stać? Jak to nie, przecież w filmie ,,Rambo" było widać). A główne argumenty tych osób zaczynają się od ,,a obejrzyjcie film....." czy ,,świetnie zostało to pokazane w filmie....". No bo fakt, czym są statystyki, wieloletnia praca wielu ludzi z branży nad pomocy policji (w postaci licznych listów z propozycjami nowej ustawy i jej punktów) w stworzeniu lepszych ustaw gwarantujących większe bezpieczeństwo (co do zachowań niezgodnych z prawem tutaj nie będę mówił, bo one i tak by były, chociażby ustawa o broni byłą niewiadomo jak restrykcyjna) i zapewnienie ludziom środków do ochrony (jestem strasznie ciekaw, co pomyślałby przeciwnik posiadania broni, gdyby kiedyś był zagrożony (oczywiście niech się tak najlepiej nie stanie, nikomu źle nie życzę) przez zdeterminowanego bandyte, z pewnością inaczej by spojrzał na sprawe. Ale wtedy niestety może być za późno. Ale jeszcze nie jest. A co do wypadków, to zdarzają się one również przy akutach ,czy AGD . Ale AGD czy samochodem nie można się obronić przed uzbrojonym napastnikiem, a bronią palną(chociażby głupią 22-ójką) tak. Zatem wypadki będą zawsze, ale czy będzie możliwość ratowania życia..... zależy od wszystkich. Ale niestety realne statystyki zawsze będą w cieniu filmów, gdyż niestety łatwiej przestraszyć niż uspokoić i praktycznie pomyśleć. ale mimo trudności jest krok do przodu. Warto docenić również osoby, które na forum onetu przedstawiały realne podejście do sprawy (i ciekawe, że tylko te osoby wspominały o istnieniu jakijś przepisów dotyczących broni, przeciwnicy jakojś tym nie wspomnieli. Ale zapomniałem, broń czyni z człowieka kwiożerczą bestię nie zwracającą uwagę na przepisy. ). Dzięki takim osobom jest jeszcze szansa.... serdecznie zapraszam na forum takie właśnie osoby i wszystkie którym leży na sercu możliwość obrony każdego praworządnego obywatela i jego rodziny.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Śro 20:23, 05 Gru 2007
kizio89
Posiadasz rewolwer odprzodowy
Posiadasz rewolwer odprzodowy

 
Dołączył: 25 Lis 2006
Posty: 149
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Acz kolwiek tak szybko jak zauważyłem ten news na onecie tak szybko on znikną z głównej strony portalu . - czyżby znów jakiś spisek pismaków (dziennikarzy żeby nie było )??
-oto największe zło tego świata - zresztą wykorzystując jako obuch przecie też tym można zabić - a jak jeszcze się rozkręci na kablu uuu .

A to drugie zło tego świata - no przecież jak ktoś już zabije mikrofonem swoja ofiarę to może ją wypchać papierem z gazety i postawić sobie na kominku , albo jeszcze inaczej - ktoś kupując gazete pomyśli sobie że po przeczytaniu jej można nią wypchać człowieka , więc trzeba go zabić .
Prawda że można i tak ??


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Pią 19:18, 07 Gru 2007
kizio89
Posiadasz rewolwer odprzodowy
Posiadasz rewolwer odprzodowy

 
Dołączył: 25 Lis 2006
Posty: 149
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Ciekawostka : [link widoczny dla zalogowanych]

Ciekawe czy dostanie bez problemów , czy jak uczciwy obywatel odejdzie z kwitkim.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Nie 14:13, 16 Gru 2007
Rusznikarz
Administrator
Administrator

 
Dołączył: 22 Paź 2006
Posty: 175
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

,,O zamiłowaniu Kaczyńskiego do broni przypomniał podczas przedwyborczej debaty Donald Tusk. - Ciebie zabić to jak splunąć - tak Pan powiedział do mnie kiedyś w windzie, wyjmując broń - powiedział."- No super, jak zwykle odpowiedź w stylu - Pan Albert poszedł na spacer bo ma nogi" -zupełnie bezsensowna. Ja znam osoby, które są miłośnikami broni, a jednocześnie w żadnym wypadku nie dopuszczają do siebie możliwości zrobienia za jej pomocą komuś krzywdy. Z pewnością są na świecie również osoby, które broń używają w walce, być może zabiją kogoś, lub zranią, ale wcale miłośnikami broni nie są, używają, bo muszą. Także nie wiem, co ma bycie miłośnikiem broni do grożenia komuś nią w windzie (a tak swoją drogą osoba tak postępująca niszczy opinie o swoich kolegach, innych posiadaczach broni, a tak prawdziwy miłośnik nie postępuje.). A tak swoją drogą nie ma pewności, czy to zdarzenie miało w ogóle miejsce, także o czym my w ogóle dyskutujemy? A może panowie dziennikarze nie mają po prostu realnych argumentów i muszą się powoływać na zdarzenia, które ,,może były". A tak swoją drogą najstraszniejszą bronią( bo wbrew pozorom wychowała więcej psycholi, niż cała broń palna tego świata) jest to

Nawiąże jeszcze do komentarzy do wypowiedzi. Szczególnie zadziwił mnie komentarz(wierzcie mi, nie lubię cytować, ale czasami muszę) - ,,ten kto ma broń to jakiś chory ...
i cierpi na manię prześladowczą!" - Każda osoba, która ma broń cierpi na manię prześladowczą? To dlaczego jeszcze nie boimy się wchodzić do lasu, przecież tam na pewno pod drzewem siedzi myśliwy, który ze strachu będzie strzelał do wszystkiego, co się rusza! A może to właśnie takie paranoiczne poglądy są spowodowane ową manią? Na szczęście na forach onetu widzę coraz więcej trzeźwo patrzących na sprawę ludzi. Z czego niezmiernie (i pewnie nie tylko ja) się cieszę.
PS. W powyższej wypowiedzi w żadnym wypadku nie odnoszą się do konkretnych osób (cytat z wiadomości onetu na temat słów premiera posłużył mi TYLKO za przykład). Chodzi mi tylko o ogólne poglądy danych grup społecznych.
PS. Jak długo w p. nie będzie dostępu do niczego poza komórkami, komputerami, jedzeniem, czy piciem (tak, w tym alkoholem) nie będzie dostępu do niczego? Bo czasami ktojś ma inne pasje, niż kilkunastogodzinne klepanie w klawiaturę, czy wcinanie czipsów i popijanie
piwem. I co wtedy? Jeśli nie mieszka w Warszawie, Krakowie, czy Katowicach może o swoich nierzadko ciekawych zainteresowaniach zapomnieć (i zabrać sie za całodniowe klepanie w klawiaturę komórki, bądź peceta)? No, widzę,że zbliża się nowe pokolenie uzdolnionych w wielu dziedzinach młodzieńców, i nie mają(lub nie mamy) najmniejszych problemów w ich rozwijaniu? Po prostu głowa opada (bo ręce opadły już dawno)......


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Wto 19:00, 18 Gru 2007
kizio89
Posiadasz rewolwer odprzodowy
Posiadasz rewolwer odprzodowy

 
Dołączył: 25 Lis 2006
Posty: 149
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Heh , jeśli chodzio popularyzacje militarioznawstwa to tu już jest całkowity koszmar .
Kiedyś oglądałem program o grupie rekonstrukcji historycznej - i dziennikarzyna wprost się pyta człowieka , czy by mógł kogoś zabić z broni palnej (!!!) Chłop pierw odpowiedział (całkiem chyba nie świadomie)że w obronie ojczyzny i tak dalej , jeśli by się znalazł w sytuacji którą rekonstruowali , więc dziennikarzyna skomentował to za chwile że jednak jest coś niebezpiecznego w tych zainteresowaniach - "i dostarcza to wiele adrenaliny i emocji , czy jednak nie zostawi to śladu w psychice młodych ludzie" . -Chłopaki staneli wryci w kamerę.
Podobnie sytuacja sie ma do ludzi którzy kolekcjonują militaria , szczególnie nie lubię gdy się mówi pewien kolekcjoner militariów posiadał 10 naboi od stena czy mausera (jak to słyszymy czasami) - po pierwsze jakoś o takich ludziach nie słyszy się by byli mordercami -ci raczej broń traktują jako narzędzie swej pracy , a sprawę mogła by rozwiązać prosta ustawa regulująca dostęp do broni i amunicji w celach kolekcjonerskich , czy sportowych . Wtedy państwo by miało kontrole nad militarystami ,a ci drudzy byli by zadowoleni , bo po całym tygodniu pracy mogli by zabrać swojego Visa , TeTetkę , czy Mausera , czy inny tam typ broni na strzelnice i poczuć sie jak zołnierz , czy osoba prywatna z danego okresu . (Takie zjawisko jest np. w USA , gdzie osoby posiadają np. tommy guny , czy m1 czy inną broń , posiadają mundury i odbywają co jakiś czas na strzelnicach czy poligonach ćwiczenia wg. zasad taktyki z epoki.)


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Wto 22:50, 29 Lip 2008
ugly30
Masz zwykłą wiatrówkę
Masz zwykłą wiatrówkę

 
Dołączył: 29 Lip 2008
Posty: 2
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

to tak samo jak z legalizacja marihuany, w polsce to niemozliwe by mozna bylo kupic bron w sklepie na rogu


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
coś sie ruszyło !!!!!!
Forum Broń dla cywilów Strona Główna -> prawo o broni
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)  
Strona 1 z 1  

  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
Regulamin